تبلیغات
مـــــدیـــــــــریت دولتـــــــــــــی - كارآفرین موفق به نامPHILIP HARTMANN

كارآفرینی بنامPHILIP HARTMANN  (فیلیپ هارتمن) كه در زمینه فیبرهای نوری و دستگاه بخار اتومبیل موفق است اوهشت ساله بودکه باساختن تیرکمان های کوچک اولین گام خود را به سمت کارآفرینی برداشت واکنون در سن 15 سالگی درحال ایفای نقش در دوپروژه بزرگ است. یکی ازاین پروژه­ها به فیبرهای نوری مربوط میشود که ارزان تر، کارآمدتر، و مطمئن تر هستند- اختراعی که نام او را به عنوان مخترع جوان سال 2008 به ثبت رساند. پروژه دیگر او ViperSteam نام دارد. این دستگاه بخار را وارد شیشه جلو اتومبیل می کند و می تواند برفک های آن را در عرض 15 ثانیه آب کند.

اطرافیانتان نسبت به موفقیت شما چه عکس العملی نشان دادند؟

این قبیل مسائل برای خانواده من کاملاً عادی است و به همین خاطر عکس العمل خاصی از سوی خانواده ام دریافت نکردم. در گروه های دیگر مثل تیم تنیسی که در آن بازی می کنم چندان شناخته شده نیستم و دوستانم نمی دانند من یک مخترع و کارآفرین هستم. به همین خاطر گاهی که مرا در اخبار تلویزیون یا مجلات می بینند تعجب می کنند و دیدن عکس العمل های آنها برایم خیلی جالب است.

ViperSteam برای خیلی ها جالب است. تصور کنید در حال رانندگی در جاده هستید و حشرات روی شیشه اتومبیل نشسته اند و تمرکز شما را به هم می ریزند. 20 درصد تصادف ها از اجسامی ناشی می شوند که روی شیشه اتومبیل می افتند و راننده را دچار مشکل می کنند. این اختراع همه این مشکلات را حل می کند و دیگر مجبور نیستید صبح قبل از رفتن به کار برفها را از روی شیشه پاک کنید.

چگونه برای کار خود برنامه ریزی می کنید؟

من هرگز در دوره های آموزش کار و تجارت شرکت نکرده ام ولی همیشه این استعداد در من وجود داشته است. البته همیشه مشاورهایی بوده اند که مرا همراهی کرده اند، مثلاً پدرم و دیگران. اما بهترین راه برای یادگرفتن این است که جلو برویم و آن را انجام بدهیم، من هربار چیزهای بیشتری می آموزم و مطمئنم چیزهایی را که الان دارم یاد می گیرم در دانشگاه نمی توانستم یاد بگیرم.

چیز دیگری هست که دوست داشته باشی بگویی؟

اگر کاری را دوست دارید حتما انجامش بدهید. اما اگر به کاری که می کنید علاقه ندارید حتماً باید آن را رها کنید و به سراغ چیزی بروید که برایتان جذاب باشد. باید عاشق کارتان و عاشق کمک به مردم جهان باشید. اگر فقط برای پول و درآمد کار کنید، هرگز به موفقیت نخواهید رسید.
طبقه بندی: زندگینامه كارآفرینان موفق،
برچسب ها: فلیپ، فیلیپ هارتمن، دستگاه بخار، فیبر نوری،

تاریخ : 15 مهر 92 | 23:31 | نویسنده : شمسی زاده | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.