تبلیغات
مـــــدیـــــــــریت دولتـــــــــــــی - همیشه رئیس بمانید

همیشه رئیس بمانید

برخی تصور می‌كنند كه رئیس بودن فقط پشت میز نشستن، سیگار كشیدن و به دیگران دستور دادن است.

ممكن است برخی افراد از این كه می‌بینند كسانی هستند كه از حرف‌هایشان اطاعت می‌كنند و به آنها احترام می‌گذارند احساس رضایت كنند ولی واقعیت این‌طور نیست.

 

متأسفانه، آنچه شما می‌بینید فقط یك درصد از زندگی آنها است، در واقع ساعات فراغت آنهاست. مطمئن باشید كه رئیس بودن الزامات و خصوصیات خاصی می‌طلبد. یك رئیس هیچ وقت تعطیلی ندارد و 24 ساعت روز باید گوش به زنگ باشد. هیچ‌كس تا به حال با نشستن در رستوران‌ها و خوشگذرانی رئیس نشده است. برای رئیس شدن باید سخت تلاش كرد و همیشه هوشیار بود. نكاتی كه در زیر آمده است شما را برای رسیدن به این هدف كمك می‌كند.

اگر احترام می‌خواهید، احترام بگذارید:

یكی از اصلی‌ترین قوانین موجود در ریاست این است كه افراد تنبل همیشه پس‌رفت می‌كنند. فقط افراد كمی هستند كه خود را از این قانون جدا می‌كنند، اما اكثر مردم نمی‌دانند به قدرت رسیدن از طریق راه‌های مناسب آسان‌تر و قابل تحمل‌تر از كندن تونل به سمت بالا با دستان خودشان است. به خاطر داشته باشید كه احترام گذاشتن به معنای چاپلوسی و تملق نیست.

تصمیم‌گیرنده نهایی خودتان باشید:

تلاش برای به چنگ آوردن همه قدرت در یك زمان، نتایج متضادی در پی‌خواهد داشت. اگر درگیر یك تصمیم‌گیری هستید، ممكن است افراد كم‌طاقت دیگری این تصمیم را به جای شما بگیرند.

شما به عنوان یك رئیس باید بتوانید زیردستانتان را آنقدر تحت جذبه و اختیار خود نگاه دارید كه به خود اجازه خیانت به شما را ندهند. اگركسی به شما خیانت كرد، بایدكاری كنیدتاآن فردراعبرتی برای سایر كارمندان شركت كنید، او را اخراج و یا از مقام خود عزل نمایید.

با هوشیاری و ذكاوت تمام، شر بدخواهان را از سر خود كم كنید:

یك رئیس تأثیرگذار باید بتواند رقیبان و بدخواهان را از جلوی راهش بردارد. در مسیر شما به عنوان یك رئیس ممكن است افراد به ظاهر مهربان، اما در باطن بدخواه زیادی باشد كه بخواهند وارد مسیر شما شوند.

از فرصت‌ها نهایت استفاده را ببرید:

وقتی به قدرت رسیدید، تازه زمانی است كه فشار را بر روی خود احساس می‌كنید. لحظاتی وجود دارد كه یك نفر با یك ایده جالب و عالی، از فرصت استفاده كرده و پاورقی بر تاریخ زندگی دیگری می‌شود.  در حقیقت، زندگی تركیبی از تقاطع و برخوردهای بین آن افرادی است كه انتخاب صحیح كردند و آنها كه انتخاب نادرست كردند. برای این كه نامتان ماندگار شود، باید از افرادی باشید كه گوش به زنگند و از فرصت‌ها بهترین استفاده را می‌برند. برای رئیس بودن باید از فرصت‌ها استفاده كنید وگرنه پشیمان خواهید شد.

از همه بیشتر كار كنید:

بدون تلاش و كوشش فراوان هیچ وقت رئیس نخواهید شد. برای این كه فردی معروف شوی حداقل 20 سال تلاش لازم است. اگر همیشه برای انجام كار بیشتر اشتیاق داشته و هدفمند باشید، ساعاتی را كه روی آن سرمایه‌گذاری كرده‌اید، فرصت‌های مناسبی پیش‌روی شما قرار می‌دهند و زمانی كه رئیس شدید همه دوست دارند كه جای شما باشند.

روی شخصیت خود كار كنید:

می‌توانید از یك تلاشگر 20 ساله به موفقیت یك شبه نائل شوید، فقط اگر برای آن تلاش كنید. اما برای این منظور نیازمند شخصیت هم هستید. برای خاطره‌انگیز كردن زندگی، تقلا و كشمكش نیز لازم است. فراموش نكنید كه رئیس در وادی خطر زندگی می‌كند. چیزی كه به شما كمك می‌كند بتوانید مقام و موقعیت‌تان را حفظ كنید این است كه كارهایی را انجام دهید كه دیگران از انجام آن واهمه دارند.
طبقه بندی: روش ماهرانه برای گرفتن شغل،
برچسب ها: رئیس، نكات رئیس،

تاریخ : 11 شهریور 91 | 18:58 | نویسنده : شمسی زاده | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.